Spontánní tanec

Tělo v tanci - tanec v těle

Spontánní tanec a meditace v tanci...prvky Bodyterapie a meditace, kontaktní improvizace, bytí v těle, uzemnění, protažení, plynutí, odreagování se, improvizace, interakce, kontakt, dech, dotek, hra, expemerintování, objevování a poznávání sebe sama skrze tělo a pohyb....

Spontánní tanec – tanec bez figur a choreografií, volný tanec pro radost a uvolnění. Tanec, který nás vede k osvobození těla a mysli skrze vědomý pohyb a meditaci v tanci. 

Není třeba předchozí zkušenost, tančit může každý, maximálně 12 účastníků


Každé pondělí v Abecedě poznání – Malé náměstí Hradec Králové od každé pondělí od 17.45 hod - kromě 28.10. 2019

Lektorky Mgr. Ivana Krahulcová a Mgr. Anna Hoigrová

jednotlivé vstupné 150 Kč – lekce/75 minut

rezervace na 776 17 42 42, 728 440 345, cestaktelu@seznam.cz

Pravidelné páteční ranní meditace ve studiu Yogadream na Pospíšilově třídě v Hradci Králové!

 

Čas: 7:00 – 8:00

Rezervace není nutná!

Další termíny v roce 2020:

20.3. – Osho Dýchání do čaker
24.4. – Osho Dynamic Meditation
22.5. – Osho Nadabrahma
19.6. – Osho Dynamic Meditation

 
 

“Tělo – srdce – mysl. Všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí srdcem, dosáhnou mysli a překračují ji.” (Osho)

Pokud začnete meditovat sezením, začnete tam, kde je velmi nesnadné začínat. Potkáte se hlavně se svou nezastavitelnou myslí, protože většinu dne trávíme v hlavě a můžete být složitostí této cesty od meditování zcela odrazeni.

OSHO aktivní meditace jsou jedinečným vynálezem pro člověka současné doby a současného životního stylu. Tyto meditace jsou aktivní, chaotické a obsahují prvky katarze.

Aktivita, chaos a katarze nám pomáhají, protože umožňují přesunout centrum z hlavy dolů, do srdce a vyjádřit všechny pocity a emoce, které během běžného dne potlačujeme, či už proto, že “se to nehodí”, nebo “se to nemá”, nebo jsme – neustále kontrolováni naší hlavou, na kontakt se svými skutečnými potřebami jsme již úplně zapomněli.

Aktivní meditace využívají pohyb a tanec, třesení, intenzivní chaotické dýchání, nebo i zvuk, křik či zpěv k vybuzení a rozproudění naší energie a uvolnění se k novým možnostem našeho způsobu bytí.

Nabízím individuální lekce OSHO aktivních meditací:

OSHO Kundalini meditace – přináší pocit živosti, zbavuje napětí v těle i v hlavě a posiluje vědomou pozornost
OSHO Dynamická meditace – provádí se na lačný žaludek, fyzicky náročná meditace slouží k proražení zaběhlých vzorců chování a k uvolnění, otevírá nové pohledy na svět
OSHO Dýchání do čaker a její Súfijská verze – prostřednictvím dynamického dechu a pohybu těla přivedeme pozornost, živost a vědomí do všech sedmi čaker
OSHO Nataraj meditace - „Zapomeňte na sebe, na ego tanečníka a staňte se tancem. Meditujte, tancujte tak naplno, že zapomenete, že jste to Vy kdo tancuje. Stanete se tancem. Protiklady zmizí a nastane meditace.“ (Osho)

Cena je 600 Kč za individuální hodinu, 150 až 170 Kč ve skupině

Ve skupině má tanec a meditace větší energii a tím i prožitek...přijďte zase pocítit sebe sama a svou energii!

více o meditacích najdete na:

www.osho-meditace.cz

www.osho.com

 

 

Kontakt

Mgr. Ivana Krahulcová Cesta k tělu
Na Občinách 477/11
Malšovice 500 09
Hradec Králové
776 17 42 42 cestaktelu@seznam.cz